Hasznos linkek:

2012. március 15., csütörtök

Allas.ma: Főkönyvelő (Szombathely)

Allas.ma
Főkönyvelő (Szombathely)
Mar 15th 2012, 02:50

A Trenkwalder Személyzeti Szolgáltató Kft megbízója részére keres munkatársat az alábbi pozícióba:

Feladatok:

  • A számviteli törvény előírásai szerinti napi könyvviteli feladatokban való aktív részvétel, azok irányítása, koordinálása, ellenőrzése
  • Az üzleti évre vonatkozó, magyar számviteli szabályok szerinti éves beszámoló, üzleti jelentés elkészítése
  • Az üzleti tervezésben való aktív részvétel, a kontrolling tevékenység támogatása
  • A cég pénzügyi és számviteli folyamatainak, rendszereinek fejlesztése és felügyelete
  • A cég üzleti, pénzügyi tevékenységének rendszeres elemzése és javaslattétel az esetleges változtatásokra
  • A cég adóbevallásainak, éves és egyéb hatósági beszámolóinak elkészítése
  • Követelések nyomon követése, behajtása, kötelezettségek teljesítése
  • Bérszámfejtés és munkaidő elszámolások irányítása, ellenőrzése, kiszervezett bérszámfejtés mellett
  • A törvényi előírások betartása és betartatása a számviteli, pénzügyi folyamatokban; az üzleti év során a fizetendő adók helyes elszámolása, az esetleges bírságok, késedelmi kamatok minimalizálása
  • A pénzügyi és a számviteli csapat irányítása, szakmai támogatása
  • Könyvvizsgálat támogatása
  • Kapcsolattartás az adóhatóságokkal, önkormányzatokkal
  • A költségvetéssel szembeni kötelezettségek teljesítésének, az adóbevallási, adó- befizetési, visszaigénylési ügymenet irányítása
  • Belső számviteli szabályok karbantartása, azok betartásának folyamatos ellenőrzése
  • A számviteli jogszabályok változásának nyomon követése
  • Havi/negyedéves/ éves pénzügyi kimutatások, jelentések, zárások, beszámolók elkészítése
  • A tulajdonos vállalattal való folyamatos kapcsolattartás, rendszeres és ad hoc beszámolási, adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése
  • A társaság pénzügyi egyensúlyának folyamatos biztosítása, likviditás folyamatos ellenőrzése, likviditási terv készítése, fizetőképesség megtartása
  • A pénzforgalom megszervezése, ellenőrzése, pénzgazdálkodás, bank- és hitelügyek intézése
  • Kapcsolattartás a bankokkal, gondoskodás a házipénztár működéséről, ellenőrzéséről.
  • Készletgazdálkodási, leltározási feladatok koordinálása

Elvárások:

  • Felsőfokú számviteli végzettség vagy felsőfokú közgazdasági végzettség számvitel szakiránnyal
  • Regisztrált mérlegképes könyvelő végzettség
  • Minimum 3-5 éves releváns szakmai tapasztalat
  • Naprakész számviteli, adózási, bérügyi ismeretek
  • Vállalati rendszerekben szerzett jártasság
  • Erős felhasználói szintű számítógépes ismeretek, kiemelkedő Excel alkalmazás
  • Határidők és prioritások betartása
  • Nagyfokú precizitás, alaposság, megbízhatóság
  • Terhelhető, szorgalmas, motivált, feladatorientált személyiség
  • Nagy munkabírás, rugalmasság
  • Rendszerszemlélet, analitikus gondolkodásmód

A kiválasztásnál előnyt jelent:

  • Építőiparban, kivitelezésben szerzett tapasztalat
  • Integrált vállalatirányítási rendszer ismerete (NAVISION)
  • Adótanácsadói ismeretek
  • Idegen nyelv ismerete (elsősorban német)

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, jelentkezését az alábbi elérhetőségeken várjuk:

Cím: 9700 Szombathely, Thököly u. 48.

Tel.: 20/580-7670, 20/401-9610

Email: HuJobSzombathely@trenkwalder.com

Jelen hirdetésre való jelentkezéssel és pályázati anyagom elküldésével hozzájárulok a Trenkwalder Kft. rendelkezésére bocsátott önéletrajzomban szereplő adatok kezeléséhez, adatbázisba történő felvételéhez ill. megfelelő állásajánlat esetén - előzetes egyeztetés alapján - megbízójuknak való továbbításához. Tudomásul veszem, hogy az adatok adatbázisból való törlése vagy az adatok módosítása írásbeli kérésemre, a kérelem kézhezvételét követő 8 munkanapon belül történik. Az erre irányuló kérést az adatokat regisztráló irodának írásban kell eljuttatnom. Igazolom, hogy az általam megadott információk valósak.